demiryolu taşımacılık

DEMİRYOLU KONTEYNER TAŞIMACILIĞI

Konteyner taşımacılığı genel olarak Uluslararası taşımacılık hizmetinde tercih edilen bir yöntemdir. Dünya çapında yük türlerinin çeşitlilik göstermesi konteyner taşımacılığını da yaygın hale getirmiştir. Çok eski yıllardan beri bir ihtiyaç olan konteyner taşımacılığı günümüzde yaygın olarak devam etmektedir.

Deniz yolu ve demiryolu ile yapılan bu nakliye türü konteyner adı verilen sandıklar ile gerçekleştirilir. Demiryolu konteyner taşımacılığı da trenler vasıtası ile konteynerlerin istenilen ülkeye taşınması işlemi anlamına gelmektedir. Firmamız tarafından konteyner taşımacılık hizmetleri profesyonel elemanlar tarafından verilmektedir.

KONTEYNER TAŞIMACILIĞI NEDİR?

Konteyner taşımacılığı, ismi gibi konteynerler içinde taşınan yükleri kapsayan bir nakliye türüdür. Aynı ebat ve aynı renkte konteyner üretimi olsa da çeşitleri birbirinden farklıdır. Farkı türde konteyner olması da taşınacak yüke göre seçim yapma şansını sunmaktadır. Konteyner ile nakliye kendi başına bir taşımacılık türü olsa da denizyolu, karayolu ve demiryolu ile birlikte gerçekleşir. Çoğunlukla demiryolu taşımacılık ile tercih ediliyor olması da daha güvenilir yöntemler sunmasından kaynaklıdır.

Konteyner Taşımacılığın Avantajları Nelerdir?

Konteyner taşımacılık avantajları geniş yelpazede incelenir. Pek çok taşımacılık ile uyumlu olması bu nakliyenin risklerini ve dezavantajlarını minimuma indirir. Özellikle demiryolu nakliyat ile sağlanırsa taşınma hız süresi daha net belirlenir. Konteynerler içerisinde taşınan yüklerin hasar alma riski de minimum seviyededir. Bunun yanı sıra zaman tasarrufu sağlamak da bu yöntemle mümkündür.

Saygınlar Nakliyat olarak konteyner taşımacılık hizmeti de sunmaktayız. Kapsamlı bilgi edinmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Demiryolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Demiryolu taşımacılığı avantajları merak edilen konular arasında yer almaktadır. Demiryolu taşımacılığın sağlamış olduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Demiryolu taşımacılığı çevreye son derece duyarlı ve çevreci bir taşıma türüdür.
 • Güvenirlik bakımından havayolu ve denizyoluna göre daha iyidir, daha güvenli nakliye işlemi sunar.
 • Karayolunda olduğu gibi trafik sorunu olmadığı için eşyalar daha hızlı yerine ulaşır.
 • Fiyat bakımından stabildir, yöntem aynı olduğu için fiyatlar da uzun müddet sabit kalır.
 • Uluslararası geçişlerde karayolu taşımacılıkta geçiş sınırlaması bulunurken ağır taşıma türü olduğundan demiryolunda böyle bir sorun olmaz.
 • Ağır tonajlı yükler için fiziksel bakımdan uygunluk sağlar.
 • Diğer taşımacılık yöntemlerinden daha az yoğun olduğu için tercih edilme sebebidir.
 • Kötü hava koşullarından etkilenmeyen tek taşımacılık türüdür.

Demiryolu taşımacılık  avantajlarından yararlanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Yük tonajı fark etmeksizin müşterilerimize en kısa sürede ve güvenilir yöntemlerle demiryolu taşımacılık hizmeti sunmaktayız.

Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Uluslararası demiryolu taşımacılık hizmetleri, şirketlere çok yüksek maliyete girmeden ağır ve hacimli yüklerin taşınması işlemlerinde seçenek tanıyan bir nakliye sistemidir. Gelişmiş Batı bölgesinin en modern ve bilindik taşıma sistemi olan Uluslararası demiryolu taşımacılık, güvenilirliği, diğer yöntemlere nazaran daha az risk içermesi ve rekabetçi maliyet oluşturabilmesi sebepleri ile sıklıkla tercih edilir. Çevresel çözüm üretiyor olması ve hata riskinin minimuma indirgenmesi nedenlerinden ötürü de son zamanlarda sıklıkla rağbet görmektedir.

Ulaşım esnasında kötü hava koşullarında karayolunun içine düştüğü durum göz önüne getirilirse demiryolu taşımacılık her zaman daha avantajlıdır. Özellikle belli başlı yüklerin taşınması için demiryolu nakliye pek çok alanda daha elverişlidir. Demiryolu nakliye, sunduğu avantajların yanı sıra karayolu trafik yükünü de hafifletir. Diğer taşımacılık yöntemlerine göre sabit fiyat anlayışı vardır, ekonomik açıdan kişileri zorlamaz. Firmamız Saygınlar Nakliyat  uluslararası demiryolu nakliye hizmetini makul fiyat seviyelerinde aynı zamanda yüksek kalitede gerçekleştirir.

Saygınlar Nakliyat olarak demiryolu taşımacılığında profesyonel ekibimiz ile birlikte hareket etmekteyiz. Taşınacak malın cinsine göre açık ya da kapalı vagonları tercih ederek, Almanya, Afganistan, Kazakistan, İran ve Irak gibi pek çok ülkeden transit olarak veya aktarmalı şekilde geçiş sağlamaktayız. Eşyaları ebatına göre ve hassaslığına göre vagonlara yerleştirerek gideceği adrese en ufak bir hasar almadan ulaşmasına olanak tanımaktayız. Bu konuda kapsamlı bilgi almak için siz de firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Demiryolu Taşımacılığının Fiyatları

Demiryolu taşımacılık fiyatları konusunda farklı kriterler göz önünde tutularak rakam verilmektedir. Taşıma ücreti hesabında, eşyanın cinsi, ağırlığı, çıkış ve varış istasyonları arasındaki mesafe gibi etkenler baz alınır. Birim başına fiyatlandırma sunularak kişilerin talebine göre rakamlar değişkenlik göstermektedir. Saygınlar Nakliyat olarak müşterilerimize her zaman makul seviyelerde fiyatlar sunarak bütçenizi sarsmadan gönderilerinizi en kısa sürede ulaştırmayı hedef alıyoruz.

Ücretler gönderici tarafından peşin olarak ödenebileceği gibi talep edildiği taktirde varış istasyonunda alıcı tarafından da ödenebilir. Taşıma ücreti peşin verilmesinin yanı sıra taksitli veya kredi kartı ile de yapılabilir. Demiryolu taşımacılık fiyatları hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmak istiyorsanız firmamızı ziyaret edebilir, iletişim numaramızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

demiryolu taşımacılığı

Demiryolu Nakliye Kaç Gün SÜRER?

Demiryolu nakliye  süreci, taşınacak yükün ağırlığı, gidilecek mesafe ve yoğunluk bu süreyi farklı kılmaktadır. Uluslararası demiryolu nakliyede ortalama 7-15 gün içerisinde ulaşım sağlanır. Yine de gönderim yapacağınız ülkeye ve taşınacak yüke göre firmamız ile birebir görüşme sağlamanız net cevap almanız açısından daha iyi olacaktır.

Trenlerin hız kapasitesi dolaylı olarak taşınma süresini etkiler. Diğer nakliye türlerine göre süreç daha yavaş ilerlese de ekonomik açıdan da uygun fiyatlar sunar. Demiryolu taşımacılık, ağır ve hacmi yüksek eşyaların taşınması konusunda tercih edilen bir yöntemdir, bunun için acil kargolardan ziyade sağlam taşınması gereken malların bu yöntem ile taşınması gerekir. Saygınlar Nakliyat firmamız da demiryolu taşımacılık hizmeti sunarak güvenli gönderim imkânı sunmaktadır.

Demiryolu Taşımacılığı Çok Daha Güvenilir

Demiryolu taşımacılığı diğer taşıma yöntemlerine göre (havayolu, karayolu, denizyolu) daha güvenilirdir. Her şeyin sistematik bir şekilde ilerlemesi, kaza oranının diğer yöntemlere göre daha düşük olması, yüke hasar verecek olası durumların minimum seviyede olması demiryolu nakliyeyi ön plana çıkarmıştır. Kötü hava şartlarında dahi hiç duraklamadan gönderiler gereken adreslere gecikmesiz bir şekilde teslim edilmektedir.

Ağır yüklerin taşınması için demiryolu nakliye çok daha idealdir. Kapalı ve açık vagonlarda taşınabilen ağır hacimli yükler sizden aldığımız şekilde kusursuz olarak adrese teslim edilmektedir. Göndermek istediğiniz yükleri güvenilir yöntemlerden biri ile teslim etmek için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

DEMİRYOLU NAKLİYE İLE NELER TAŞINABİLİR?

Demiryolu nakliye ile taşınabilecek yükler oldukça fazladır. Bu çeşitliliğe yol açan ise trenlerdeki vagon sistemidir. Vagon tipine göre taşınabilecek yükün türü de farklılık gösterir. Özellikle taşınması zor olan yükler için tasarlanan vagonlar sayesinde demiryolu nakliye avantajlı bir hal almaktadır. Demiryolu taşımacılık ile taşınabilecek yükleri şu şekilde göstermek mümkündür;

 • Ev ve mutfak eşyaları
 • Yiyecek-içecek
 • Canlı hayvan
 • Paletli eşyalar
 • Kömür, maden cevherleri
 • Demir, boru, sanayi malzemeleri
 • Akaryakıt
 • Tank
 • İş makineleri
 • Kamyon, otobüs gibi karayolu araçları
 • Trafo
 • Jeneratör

Ağır sayılabilecek her türlü yük vagon sistemleri sayesinde rahatlıkla taşınmaktadır. Bu tür eşyaların ulaşımını sağlamak istiyor ve güvenilir bir firma arıyorsanız Saygınlar Nakliyat olarak hizmetinizdeyiz.